Osoby w podeszłym wieku bardzo często narzekają na osłabienie, brak sił. Nie mają chęci do życia i często przytłacza je smutek. Wcale nie musi tak być – można sobie z tym poradzić, uzupełniając niedobory witamin.

Co dla seniora?

1. Przede wszystkim dobry B kompleks. Organizm osób w podeszłym wieku nie jest zdolny do przyswajania witamin z grupy B z pożywienia, zatem niezbędna jest ich suplementacja. Uzupełnienie niedoborów sprawia, że poprawia się stan psychofizyczny organizmu.

2. Spirulina lub młody jęczmień – produkty bogate w chlorofil bardzo mocno dożywiają organizm w witaminy i minerały, a także mają zdolność dotleniania komórek. Standardowy zestaw witamin można zamienić właśnie spiruliną i młodym jęczmieniem.

3. Głóg oraz aronia – można spożywać w sezonie, bądź zakupić suszone owoce. Dobrą opcją są też soki z tych owoców. Są one bardzo ważne dla osób starszych, gdyż wspierają mięsień sercowy i regulują ciśnienie krwi.

4.Witamina C – stymuluje naturalną odporność, a także bierze udział w syntezie kolagenu, zatem wzmacnia także stawy i mięśnie.